DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA TEHNOLOGIJ

V soboto 9.3.2024 potekalo državno tekmovanje iz znanja tehnologij in sicer na fakulteti za elektro-tehniko v Ljubljani.  Iz naše šole (torej OŠ Videm podružnica Leskovec) sva se uvrstila dva tekmovalca in sicer Ana Franc in Jakob Šulek, najin mentor je bil učitelj Andrej Primužič.

Na tekmovanje smo se odpravili z avtobusom skupaj z nekaj drugimi šolami. Teme tekmovanja smo izvedeli na fakulteti (to so bile sončne celice in črtne kode), kjer so bila tudi interaktivna predavanja za obe temi. Po končanih predavanjih smo imeli 30 minut časa, da znanje obnovimo in se pripravimo na tekmovanje. Tekmovanje se je začelo ob 14.00 večina pa nas je končala okrog 14.35. Ne uradne rezultate smo izvedeli že isti dan. Uradne rezultate smo dobili teden po tekmovanju. Sam sem se uvrstil na 5. mesto in prav tako osvojil zlato priznanje.

Ana Franc in Jakob Šulek, 9.e

Mentor: Andrej Primužič