ŠOLA V KULTURI LJUBLJANA (maj, junij 2022)

V ponedeljek, 30.5. smo se z vlakom odpravili iz Ptuja v Ljubljano. Udeležili smo se šole v kulturi. Najprej so nam pokazali prostore stare elektrarne, v kateri smo prespali. Po ogledu smo takoj začeli z delavnicami improvizacije. Vadili smo hitro odzivanje z asociacijami. Mentorica Teja nas je naučila, kako se sporazumevati brez besed. Imeli smo kosilo in nekaj malega časa za oddih. Po odmoru smo nadaljevali z »rap freestyle« delavnicami z Urhom Mlakarjem. Popoldne smo imeli tudi čas za raziskovanje našega glavnega mesta. Sledila je večerja in pred spanjem še igre z žogo v glavni dvorani. Ko smo se že nekoliko utrudili, smo si postavili ležišča na tribuni in zaspali. Zjutraj smo se najprej odpravili pod prho in nato k zajtrku. Obiskala nas je igralka in režiserka Lea in nam predstavila novo igro z igralnimi kartami, Brez drame. Igra s kartami je zelo nova saj smo jih učenci OŠ Videm preizkusili prvi. Igra deluje kot gledališka predstava a brez dramskega besedila in z improvizacijo. Ustvarili smo tudi grozljive sobe s pripomočki in prostori v elektrarni. Učitelji so jih lahko občutili na lastni koži. V sredo, pred odhodom domov smo si v slovenski Kinoteki ogledali še kanadski film Kolonija:mularija. Po ogledu filma smo skupaj z mentorico Tajšo opravili še skupni pogovor v krogu o vsem, kar smo doživeli. Potem smo se poslovili, šli na železniško postajo in se z vlakom odpravili domov. Bila je zanimiva izkušnja, ki bi jo z veseljem ponovil.

Luka Klinc, 6. razred

Za ogled galerije kliknite na fotografijo spodaj!

ŠOLA V KULTURI LJUBLJANA (maj, junij 2022)