10. MALA LIKOVNA KOLONIJA HALOZE

V petek, 13. maja, je na Vidmu potekala jubilejna, deseta Mala likovna kolonija Haloze. Kolonije se je udeležilo petindvajset učencev ter šest mentorjev iz osmih povabljenih osnovnih šol; OŠ Videm s podružnico Leskovec, OŠ Cirkulane-Zavrč, OŠ Majšperk, OŠ Kidričevo, OŠ Markovci, OŠ Mladika Ptuj in OŠ Olge Meglič Ptuj. Otvoritev jubilejne kolonije je potekala na asfaltnem igrišču pri OŠ Videm, kjer so ob kratkem kulturnem programu zbrano množico nagovorili ga. Manja Vinko, pomočnica ravnatelja, g. Branko Marinič, župan občine Videm in Marko Kunčnik, mentor male likovne kolonije. Učenci so skupaj z mentorji slikali na temo haloške krajine. Ob jubileju smo za čopiče prijeli tudi mentorji. Nastala so raznovrstna in kvalitetna otroška ter odrasla likovna dela, ki si jih boste lahko ogledali na likovni razstavi slik, ki bo v ponedeljek, 13. junija v »Drvarnici«, prostoru KD France Prešeren iz Vidma. Prireditev bo ob 13. uri.

Barve našega zavoda smo zastopali Maja Arbeiter, Julija Božičko, Sara Vidovič (vse OŠ Videm), Špela Franc, Ruby Frelih, Kornelija Jelen (vse podružnična OŠ Leskovec), ter Marko Kunčnik, likovni pedagog OŠ Videm.

Za ogled galerije kliknite na fotografijo!