Dobrodelna akcija zbiranja hrane za brezdomne živali

V dobrodelni akciji so sodelovali učenci, starši in delavci celotnega zavoda Osnovne šole Videm.

Čudežni deček, fant z velikim srcem in velikim čutom za živa bitja, Gaj Železnik, je v letošnjem šolskem letu na šoli že drugič organiziral zbiralno akcijo zbiranja hrane za brezdomne živali.
Tokrat je akcija potekala na matični šoli Videm in tudi obeh podružničnih šolah, šoli Sela in šoli Leskovec.
Pred zbiralno akcijo so učenci naravoslovnega krožka pod vodstvom mentorice Darje Koritnik izvedli predstavitev in pomen prostovoljnih društev, ki se ukvarjajo z zapuščenimi živalmi.

V akciji, ki je potekala v oktobru 2017, so zbrali 166 kg hrane, tokrat pa kar 202 kg hrane in nekaj odejic.

Saj sploh ne vem, kako naj se zahvalim vsem, ki so prispevali in na ta način pomagali tem brezdomčkom.

S ponosom priznam, da tako srčnega fanta nisem spoznala še nikoli, fanta s tako močno voljo in polnega srca. Povedal nam je, da so pred nekaj dnevi s sošolci obiskali kraje v Srbiji, kamor bo potovala donirana hrana, in videli žalostno zgodbo zapuščenih živali, ki se lačne in brez ljubezni potikajo med hišami.

Ob prevzemu zbrane hrane smo 26. 6. 2018 preživeli lepo dopoldne v družbi Gaja in njegovih prijateljev. Tako zelo ponosna sem na vas.

Hvala tudi ravnatelju in učiteljem, da podpirate to dobrodelnost. Hvala vsem otrokom in njihovim staršem.

Podpirajte svoje otroke, saj s tem delajo dobro. Učite jih ljubezni do živali.
Živali so najbolj iskrena bitja in zaslužijo si vso pozornost tega sveta.
Hvala.

Zapisala Milena Tušak