SPREJEM PRVOŠOLCEV

• DSC_0312

Za nas, ki hodimo vsakodnevno v službo ali šolo, je to nekaj običajnega. Za otroke, ki pa bodo septembra prvič prestopili šolski prag, pa je verjetno nekaj zelo pričakovanega. In ravno to se je zgodilo v četrtek, 8. junija. Sprejem bodočih prvošolčkov.

Enajst otrok je ponosno prikorakalo ob 17. uri v šolo Leskovec. Seveda, v spremstvu staršev. Pričakale smo jih učiteljice šole, ga. vodja šole,  ga. pedagoginja in g. ravnatelj. Nikakor pa ne smemo pozabiti, na učence 3. in 4. razreda, ki so jim zaigrali dramatizacijo pravljice O kuri, ki je izmaknila pesem. Na igriv, prisrčen, predvsem pa resen način so jim predstavili tudi pravila v šoli, kako se je potrebno vesti do sošolcev, učiteljev, kako poskrbeti za svoje in šolske stvari. Druženje smo zaključili z izdelkom »Kure Kokodese«. Vsak  otrok si je kuro izdelal sam, po svojih domislicah in videnjih. Z izdelki so bili zelo zadovoljni, saj so jih izdelali sami.  S seboj domov so odnesli tudi kazalke, ki so jim jih podelili učenci. Srečanje smo zaključili zadovoljni, otroci so pa povedali, da bodo z veseljem prišli v šolo, ko bo prišel ta čas.

Za ogled fotografij kliknite tukaj!

zapisala Janja Gjurasek