TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Oooo, petek 18.11. 2016. Tradicionalni slovenski zajtrk. Lokalno pridelana hrana. Njami.

Že od jutra so na naši šoli tekle različne dejavnosti povezane s to temo. Pri jutranjem varstvu je učiteljica Marjana z učenci pripravila obložene kruhke, na katerih so se povezali okusi medu, skute in jabolka.
Sledil je tradicionalni slovenski zajtrk – domače mleko in kruh z medom in maslom za vse učence v jedilnici šole. Po zajtrku so se na poti proti učilnicam učenci ustavili ob mizici z jabolčnim čipsom in mešanim suhim sadjem. Seveda so vse lahko tudi poskusili.
Pri pouku so četrtošolci pripravili kroglice iz suhega sadja, ovsenih kosmičev, medu in masla.
Ob deseti uri smo se vsi zbrali v zgornji avli naše šole in skupaj zapeli skoraj vsem poznano pesem Čebelar. Sledila je predstavitev gospe Ide Vindiš Belšak, ki nam je predstavila družinsko kmetijo Vindiš in nas pogostila s slastnim domačim jogurtom.
Hvala vsem našim dobaviteljem lokalno pridelane hrane, ki so nam pokazali, da je »domače« res dragoceno.
Kakšen dan, ko bi bilo le več takšnih!

Za ogled galerije pritisntie na fotografijo.
DSC_0610

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost