O ŠOLI NA ŠOLSKEM PARLAMENTU NA PTUJU

V torek, 13. 3. 2018, smo se z Nino Drevenšek, učenko podružnične šole Leskovec, in učiteljico Aleksandro Kukovič odpravile na Šolski parlament. Srečanje se je pričelo ob 10. uri, ko smo se vsi zbrali v sejni sobi Občine Ptuj. Zbranih nas je bilo okrog dvajset predstavnikov šol. Program je vodila igralka Urška Vučak Markež, kar je vse skupaj zelo popestrilo. Na začetku smo se vsi predstavili, nato pa smo se razdelili v štiri skupine, kjer smo si že malo ogreli možgančke in se začeli pogovarjati o temi letošnjega parlamenta, torej o šolstvu. Ob enajstih smo začeli o šolstvu in šolskem sistemu  razpravljati bolj podrobneje. Tukaj smo lahko vsi povedali svoje predloge, ideje o tem, kaj bi radi spremenili v šolskem sistemu, da bi vse potekalo boljše. Seveda pa to niso bile samo zlonamerne kritike, ampak je bilo tudi precej pohval. Ob koncu srečanja je vsak izvolil enega predstavnika, ki bo našo regijo predstavljal v parlamentu v Ljubljani. Dva predstavnika sta bila izvoljena, dva pa sta bila izbrana po abecednem redu šol. Snidenje se je končalo ob 12. 30. Zame je to bila ena izkušnja več, saj sem spoznala, da svet res stoji na mladih in smo mi tisti, ki lahko nekaj spremenimo ter omogočimo boljšo prihodnost za vse nas.

Maja Ferk, 9. b