Spoštovani starši,

danes so nas starši obvestili, da se po Lancovi vasi vozi bel kombi in vabi otroke v vozilo. Učenec, ki so ga vabili v kombi, je bil k sreči dobro podučen in je pravilno odreagiral  ter zbežal od kombija. Prosim, da se pogovorite s svojim otrokom, kako odreagirati v taki situaciji, in jih opozorite, da naj ne vzpostavljajo stika z neznanci, in tako poskrbite za varnost otrok. Tudi učitelji so se že pogovorili z učenci in bodo danes še ponovno opozorili na to nevarnosti ter jim povedali, kako odreagirati. Na žalost se takšne stvari dogajajo tudi v naši okolici.

Vsi skupaj, starši, stari starši, starejši bratci in sestrice, sosedi, občani – bodimo pozorni na sumljive avtomobile, na počasno vožnjo in nenadno ustavljanje ob otrocih, predvsem pa se pogovarjajmo z otroki, poučimo jih, kako ravnati, ko jih ogovori neznanec ali jih celo vabi v svoj avtomobil. V kolikor zaznate sumljivo vozilo, prosimo, da obvestite Policijsko postajo Podlehnik, kjer so s primerom že seznanjeni.

Bodimo previdni in obveščeni, saj so otroci naše največje bogastvo.

PAZIMO NA SVOJE OTROKE.